Ali Rıza Tanaltay

ALİ RIZA TANALTAY

Uzman Psikolog

ALİ RIZA TANALTAY

Uzman Psikolog l Tanaltay Psikolojik Danışmanlık Merkezi

1978, Ankara Üniversitesi D.T.C Fakültesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi, Adli Tıp Enstitüsü’nde tamamlamıştır. Evli ve 1 Çocuk babasıdır.

Çeşitli devlet kurumlarında Uzman Klinik Psikolog olarak sürdürdüğü çalışma hayatını 1988 yılında sonlandırarak Tanaltay Psikolojik Danışmanlık Merkezini kurmuştur.

Merkezimize başvuran danışanların, çeşitli psikolojik sorunlarını, üniversitede eğitimini aldığı Hipnoterapi, Psikoterapi ve Logoterapi (hayatın anlam terapisi) yöntemleriyle çözmektedir.

Zayıflamada psikolojik faktörlerin önemi nedeniyle, 1997 yılında fazla kilo sorunu olanlara yönelik “Hipnozla -Telkinle Zayıflama” programını geliştirmiş ve bugüne kadar bu programla yaklaşık 2000 katılımcının zayıflamasına yardımcı olmuştur.

“Hipnozla Sigara Bırakma” programıyla da 1000 den fazla kişinin sigarayı bırakmasına destek olmuştur. Sınav kaygısı yaşayan yüzlerce öğrencinin kaygılarını gidererek sınavlarda başarılı olmalarını sağlamıştır.

sibel

SİBEL TONGA

Pedagog – Psikolojik Danışman

SİBEL TONGA

Pedagog – Psikolojik Danışman l Tanaltay Psikolojik Danışmanlık Merkezi

1989 yılında Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun olmuştur. 2 Çocuk annesidir.

1989-1992 yılları arasında Erol Sabancı Spastik Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi’nde, daha sonra Gelişim Rehabilitasyon Merkezi’nde Eğitim Uzmanı olarak görev almıştır. Spastik, mongol ve otistik çocuklarla birebir eğitim çalışmalarında bulunmuştur.

Çeşitli anaokullarında danışmanlık ve yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Halen, Mutlu Çocuk Anaokulu’nda kurum müdürü ve pedagog olarak görev yapmaktadır.

2002 yılından itibaren merkezimizde çocuk ve ebeveynlere yönelik pedagojik ve psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

burcucapa

BURCU ÇAPA

Uzman Psikolog

BURCU ÇAPA

Uzman Psikolog l Tanaltay Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Daha sonrasında Boğaziçi Üniversitesi’nde Gelişim Psikolojisi alanında yüksek lisans yapmıştır.  ‘Çocukların Dil Gelişiminin Zihinsel Gelişimlerine Etkileri’ konulu yüksek lisans tezi hazırlamıştır. Öğrencilik yıllarından itibaren anaokullarında ve okullarda stajlar yapmıştır.  Mezuniyetinden hemen sonra Koç Üniversitesi’nde çocuk gelişimi ile ilgili araştırma projelerinde araştırma asistanı olarak görev almış, dil gelişimini etkileyen faktörler üzerine uluslararası projelerde çalışmıştır. 2005-2008 yılları arasında University of Chicago’da Gelişim Psikolojisi üzerine dersler almış, Dil Gelişimi Laboratuvarında çalışmıştır. 2010-2013 seneleri arasında da Georgia State University’de yürütülen görme engelli çocukların dil edinimlerini araştıran uluslararası bir projede danışmanlık yapmış, dil gelişiminin farklı popülâsyonlardaki süreçlerini inceleme imkânı bulmuştur. Çocuk ve ergen psikolojisi üzerine çeşitli eğitimlere katılmış ve test eğitimleri almıştır. Tanaltay Psikolojik Danışmanlık Merkezinde, çocuklarda dil gelişimi problemleri, konuşma gecikmesi, disleksi, gelişim geriliği,  akademik sorunlar, öğrenme güçlüğü, uyum problemleri konularında çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.
as-216x300

ASENA SOYDAŞ

Uzman Psikolog

ASENA SOYDAŞ

Uzman Psikolog l Tanaltay Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Ortaokul ve lise eğitimini Avusturya Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2009 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. Yüksek lisansını Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Aile Psikolojisi üzerine yapmıştır.

2006 yılında Şirinler Çocuk Kulübü’nde, 2008 yılında Metin Sabancı Spastik Çocuklar ve Gençler Rehabilitasyon Eğitim ve Üretim Merkezi’nde, 2009 yılında Kartal Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde ve Dokuz Eylül Çocuk Psikiyatrisi Bölümü’nde stajlar yapmıştır.

Yaptığı stajların ardından bir sene özel bir eğitim merkezinde down sendromlu, otizmli ve zeka geriliği olan çocuklarla çalışmıştır. 2010-2012 yılları arasında Doğa Koleji’nin anaokulu ve ilköğretim rehberlik bölümlerinde çocuklar ve ailelerle bireysel görüşmeler yapmış; ardından bir sene boyunca Arı Okulları Önokul Bölümü’nde 3-6 yaş arası çocuklarla bireysel ve grup çalışmalarını yürütmüştür.

Tanaltay Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çocuk ve ergenlere yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.