Hipnozla Sigara Bırakmak

Hipnozla Sigara Bırakmak

Öncelikle gerçekten sigarayı bırakmayı istemeniz gerekiyor. Elbette, “istiyorum” demekle hemen olacak bir şey değil. Aklınızla sigaranın sizin için çok zararlı bir madde olduğunu kabul edebilirsiniz, ama gönlünüzün de buna inanması ve yüreğinizle, tüm benliğinizle istemeniz ve kendinize güvenmeniz gerekiyor.

Sigara içme isteğinin psikolojik nedenlere dayandığı bilimsel bir gerçek. Bu zararlı alışkanlıktan kurtulabilmek için kendi kendilerine uyguladıkları metotlarla bırakmaya çalışıp, bir türlü gönüllerine söz geçiremeyen kişilere biz “Hipnoz yöntemini” kullanıyoruz. Bugüne kadar merkezimize gelen 1000 den fazla kişi bu yöntemle sigaradan kurtulabildi.

NASIL BIRAKIYORSUNUZ?

Bilinçaltımız bizim davranışlarımızın ana kaynağıdır. Orada geçmişten bugüne tüm kayıtlar izleri ile birlikte saklıdır. Yaşadığı her olay, duyduğu her söz, insanı bir şekilde etkiler. Kişinin kendine duyduğu güven ya da güvensizlikleri, çeşitli korkuları, kaygıları, endişeleri yine bilinç altında birer duygu kümesi olarak birikirler.

• Sigara bırakmak isteyen kişinin meditatif bir duruma gelmesi sağlanarak, bilinçaltına verilen telkinlerle kişi, akıldan gönüle damla damla inen doğru bilgilerle donatılıyor.

• Yapılan telkinler, metabolizmanın yeni bir düzene girmesini sağlıyor. Güç kazandırıyor. Motivasyon gücünüzü arttırıyor. Kendinize olan inancınızı ve güveninizi güçlendiriyor.

• Telkinler sayesinde; günlük hayatınızda yaşadığınız içsel sıkıntılara, korkulara, kızgınlıklara, kısaca sizi sigara içmeye yönlendiren ve kimseyle paylaşamadığınız duygulara farklı çözüm yolları önerilerek korkularınız, endişeleriniz hafifliyor, irade gücünüz artıyor, sahip olduğunuz artı değerler ortaya çıkartılıyor.

• Zihni kavrayışlarınız artıyor, unutkanlık, yorgunluk gibi sizi yaşama sevincinden uzaklaştıran negatif hallerden kurtuluyorsunuz. İçinizdeki yaşama sevinci güçleniyor.

• Stresten kurtulma yolları, özgüveni geliştirme yöntemleri hakkında bilgiler veriliyor.

• Telkinlerin amacı, gönlünüzün de bilgileri kabul etmesini sağlamak. Bilgiler tekrar tekrar verildiğinde, aklınızın doğru bulduğu bilgileri gönlünüz de yavaş yavaş benimsiyor ve kabul ediyor. Zaman içerisinde aldığınız telkinler ve uygulamaya koyduğunuz bilgilerle de sizi sigara içmeye yönelten psikolojik etkenlerden kurtuluyorsunuz.

• Ayrıca destek amaçlı verilen “telkin CD’ leri ” sayesinde, hayatınıza pozitif yön verecek olan telkinleri sık sık dinleme fırsatı buluyorsunuz.

ERTELEMEYİN

Bu kararı her zaman verebilirsiniz. Bazı kişiler “Yarından itibaren sigarayı bırakacağım.” derler fakat o yarın bir türlü gelmez. Her başlayan günle birlikte kişi bir sigara yakıverir ve “Bugün olmasın da artık yarın başlarım.” der ve günler birbiri ardına geçiverir. Aradan geçen zamanla birlikte de kişi bu kararından gittikçe uzaklaşır ve bir türlü gerçekleştiremez. İşte bu önemli noktayı düşünerek biz size, “Bu kararı verin ve o andan itibaren gerçekleştirin, asla ertelemeyin.” diyoruz. Böylelikle insanın en kötü davranışı olan “Erteleme huyunun” da üstesinden geldiniz demektir.

Ertelemeyin, ertelemeyin, ertelemeden karar verin ve uygulamaya geçin.

Aşacağınız her süreyi kendinize kar bilin. Sağlığınızı geri kazanın. Hücrelerinize can, güç verin. Nikotin bedeninizi yaklaşık “8” saatte terkedecektir.

Biliyorsunuz bu zararlı maddenin içerisinde 4000 den fazla zehirli madde var. Diyelim ki sizin yaşadığınız evde bu kadar sayıda evinizi kirleten madde var ve siz her birini kontrol edip onları birer birer çöp kutusuna atacaksınız. Herhalde bayağı bir zamana ihtiyacınız olur. İşte, bedeninize tanıyacağınız birkaç gün onun bu temizliği gerçekleştirmesi için ihtiyaç duyacağı süredir.

“Kolay mı geçer?“ diye soracak olursanız, bu bekleyiş sürecine bedeninizin mecbur olduğunu düşünmeniz gereklidir. O zaman kolay geçecektir. Diyelim ki iki, üç günde bitmedi. O zaman da bedeninizin biraz daha sizden süre istediğini düşünün.

Yalnız bir gerçek vardır ki bedeniniz bu temizlik işini mutlaka bitirecektir ve siz kendinizi sigara içtiğiniz günlerdekinden de daha sağlıklı ve güçlenmiş, ayrıca zinde hissedeceksiniz. Sizlere bu konuda kesin bir garanti verebiliriz. Dile kolay dörtbinden fazla zehirden kendini temizleyecek. Bu vakti ona tanıyın. Bu süreyi çok fazla görmeyin. Siz bedeninizi kirletmek için yıllarca uğraştınız ve o daima sizi arıtmak, temizlemek için çaba gösterdi. Hak verin bedeninize ve acelecilik etmeyin. Aceleyle yapılacak şey en güzel hayrı size getirmez.

BIRAKTIKTAN SONRA

• 20 dakika: Kan basıncınız düzelir. Kalp atışlarınız normale döner. Eller ve ayaklar dolaşım normale döndüğü için ısınmaya başlar.

• 8 saat: Kanınızdaki nikotin ve karbonmonoksit yarıya düşer. Oksijen düzeyi normale döner.

• 24 saat: Karbonmonoksit (egzoz gazı) vücuttan tamamen atılır. Akciğerleriniz sigaranın neden olduğu mukusu temizlenmeye başlar. Kalp krizi riskiniz azalmaya başlar.

• 48 saat: Vücudunuzdaki nikotin tamamen temizlenir. Koku ve tat alma duyularınızında artış kaydedilir.

• 72 saat: Nefes almanız kolaylaşır.

• 2-12 hafta: Kan dolaşımınız daha sağlıklı gerçekleşmeye başlar. Akciğer fonksiyonunuz %30 oranında artar. Vücut enerjiniz artar. Yürüme ve koşmanız kolaylaşır.

• 3-9 ay: Öksürük, nefes darlığı düzelir. Akciğerlerinizin enfeksiyona karşı direnci artar.

• 1 yıl: Kalp hastalığı riskiniz sigara içenlerin taşıdığı riskin yaklaşık yarısına iner.

• 5 yıl: Ağız ve gırtlak kanserinden ölme riskiniz azalır.

• 10 yıl: Akciğer kanserine yakalanma riskiniz sigara içenlerin taşıdığı riskin yarısına iner. Kalp hastalığı riskiniz hiç sigara içmemiş birinin taşıdığı riskle aynı seviyeye iner.

• 15 yıl: Kalp krizi veya felç geçirme riskiniz hiç sigara içmemiş birinin taşıdığı riskle aynı seviyeye iner.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH