Ekibimiz

ALİ RIZA TANALTAY

Uzman Psikolog

ALİ RIZA TANALTAY

Uzman Psikolog l Tanaltay Psikolojik Danışmanlık Merkezi

1978, Ankara Üniversitesi D.T.C Fakültesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi, Adli Tıp Enstitüsü’nde tamamlamıştır. Evli ve 1 Çocuk babasıdır.

Çeşitli devlet kurumlarında Uzman Klinik Psikolog olarak sürdürdüğü çalışma hayatını 1988 yılında sonlandırarak Tanaltay Psikolojik Danışmanlık Merkezini kurmuştur.

Merkezimize başvuran danışanların, çeşitli psikolojik sorunlarını, üniversitede eğitimini aldığı Hipnoterapi, Psikoterapi ve Logoterapi (hayatın anlam terapisi) yöntemleriyle çözmektedir.

Zayıflamada psikolojik faktörlerin önemi nedeniyle, 1997 yılında fazla kilo sorunu olanlara yönelik “Hipnozla -Telkinle Zayıflama” programını geliştirmiş ve bugüne kadar bu programla yaklaşık 2000 katılımcının zayıflamasına yardımcı olmuştur.

“Hipnozla Sigara Bırakma” programıyla da 1000 den fazla kişinin sigarayı bırakmasına destek olmuştur. Sınav kaygısı yaşayan yüzlerce öğrencinin kaygılarını gidererek sınavlarda başarılı olmalarını sağlamıştır.

ASENA SOYDAŞ

Uzman Psikolog

ASENA SOYDAŞ

Uzman Psikolog l Tanaltay Psikolojik Danışmanlık Merkezi

1985 yılında İstanbul’da doğmuştur. Ortaokul ve lise eğitimini Avusturya Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2009 yılında %100 eğitim bursuyla girdiği Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur.

Yüksek lisansını Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Aile Psikolojisi üzerine yapmıştır. İş hayatına bir özel eğitim okulunda başlayıp, özel okulların rehberlik servislerinde devam etmiştir. Ali Rıza Tanaltay’dan “Telkinle Zayıflama” eğitimi almış ve bu alanda çalışmaya başlamıştır.

2014 yılında Londra’daki Pink Therapy adlı kurumdan “Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Çeşitliliği” üzerine eğitim almıştır. “Eşcinsellerin Romantik İlişkileri” hakkında yaptığı araştırmayı 1. Lgbti Ruh Sağlığı Sempozyumu’nda sunmuş ve aynı sene Spod’un psikoterapi ağına katılarak cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği konularında da psikolojik destek vermeye başlamıştır.

2013 yılından beri Tanaltay Psikolojik Danışmanlık merkezinde çocuk, ergen ve genç yetişkinlerle çalışmakta, çift ve aile danışmanlığı yapmaktadır.

BURCU ÇAPA

Uzman Psikolog

BURCU ÇAPA

Uzman Psikolog l Tanaltay Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Daha sonrasında Boğaziçi Üniversitesi’nde Gelişim Psikolojisi alanında yüksek lisans yapmıştır. ‘Çocukların Dil Gelişiminin Zihinsel Gelişimlerine Etkileri’ konulu yüksek lisans tezi hazırlamıştır.

Öğrencilik yıllarından itibaren anaokullarında ve okullarda stajlar yapmıştır. Mezuniyetinden hemen sonra Koç Üniversitesi’nde çocuk gelişimi ile ilgili araştırma projelerinde araştırma asistanı olarak görev almış, dil gelişimini etkileyen faktörler üzerine uluslararası projelerde çalışmıştır. 2005-2008 yılları arasında University of Chicago’da Gelişim Psikolojisi üzerine dersler almış, Dil Gelişimi Laboratuvarında çalışmıştır.

2010-2013 seneleri arasında da Georgia State University’de yürütülen görme engelli çocukların dil edinimlerini araştıran uluslararası bir projede danışmanlık yapmış, dil gelişiminin farklı popülâsyonlardaki süreçlerini inceleme imkânı bulmuştur. Çocuk ve ergen psikolojisi üzerine çeşitli eğitimlere katılmış ve test eğitimleri almıştır.

Tanaltay Psikolojik Danışmanlık Merkezinde, çocuklarda dil gelişimi problemleri, konuşma gecikmesi, disleksi, gelişim geriliği, akademik sorunlar, öğrenme güçlüğü, uyum problemleri konularında çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

GÜNGÖR ÖZYİĞİT

Uzman Psikolog

GÜNGÖR ÖZYİĞİT

Uzman Psikolog l Tanaltay Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Güngör Özyiğit, 1942 yılında İstanbul Emirgan’da doğdu. Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu.

40 yıldır aktif olarak psikolog olarak çalışmakta, seminer ve konferanslar düzenlemektedir. 40 yıllık birikimini yazarak ve terapi uygulayarak değerlendirmektedir.

Bağımlılık tedavisi, sigara bırakma, zayıflama, aile problemleri, sınav kaygısı, korkular gibi psikolojik sorunlarla ilgili olarak psikoterapi ve hipnoterapi uygulamaktadır.

‘İnsanda Buluşalım’, ‘Ustaca Yaşama Sanatı’, ‘Ruhsal Düğümler ve Çözümler’ gibi 13 kitabı yayınlanmıştır. Sevgi Dünyası Dergisi’nin yazı işleri müdürü ve yazarıdır.

NURGÜL ÇİFTÇİ

Uzman Dil ve Konuşma Bozuklukları Terapisti

NURGÜL ÇİFTÇİ

Uzman Dil ve Konuşma Bozuklukları Terapisti l Tanaltay Psikolojik Danışmanlık Merkezi

1979 yılında doğdu. İlk ve orta öğretimini Ankara’da tamamlayıp 1998 yılında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Zihin Engelliler Öğretmenliği Bölümü’nde öğrenime başladı. Üniversite öğrenimi boyunca Özel Eğitim Okullarında yaptığı stajlar yanında Eskişehir Sevgi Zihinsel Engelliler Vakfı’nda çeşitli eğitim ve projelerde gönüllü olarak yer aldı.

2002 yılında Anadolu Üniversitesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Sakarya’da Kanada Eğitim Uygulama Okulu’nda Kadrolu Öğretmen olarak göreve başladı.

2004 yılında Devlet Memurluğundan ayrılıp İstanbul’da Özel Ayça Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Eğitim Koordinatörlüğü görevine başladı. Daha sonra 2006 yılından başlayarak Özel Tercih Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Kurum işletmeciliği yöneticiliğini üstlendi.

Bu süreç içerisinde çok sayıda zihinsel yetersizlik, otizm, özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivitesi olan bireylerle çalışma imkânına sahip oldu.

Dil-Konuşma yetersizlikleri ve gelişimi konusundaki sektörel eksiklik bulunduğu inancıyla, Aydın Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu Dil Ve Konuşma Bozuklukları Uzmanlığı Sertifika Programı’ na katıldı.

Bu alanda kendisini daha da geliştirme gereği hissederek Sofya (Kliment Ohridski) Devlet Üniversitesi’nde Yüksek Lisansını tamamladı ve Uzman Dil ve Konuşma Terapistliği unvanını aldı.

Öğrenim ve meslek hayatı boyunca çok sayıda kongre ve eğitim seminerlerine katıldı.

Son dönemde ağırlıklı olarak akıcı konuşma bozuklukları, motor konuşma bozuklukları, sesletim (artikülasyon) ve ses bilgisi (fonoloji) bozuklukları, işitme engeline bağlı dil ve konuşma bozuklukları, beyin hasarına bağlı konuşma bozuklukları v.b. vakalarla çalışmalarına devam etmektedir.
Evli ve 2 çocuk annesidir.

SİBEL TONGA

Pedagog – Psikolojik Danışman

SİBEL TONGA

Pedagog – Psikolojik Danışman l Tanaltay Psikolojik Danışmanlık Merkezi

1989 yılında Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun olmuştur. 2 Çocuk annesidir.

1989-1992 yılları arasında Erol Sabancı Spastik Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi’nde, daha sonra Gelişim Rehabilitasyon Merkezi’nde Eğitim Uzmanı olarak görev almıştır. Spastik, mongol ve otistik çocuklarla birebir eğitim çalışmalarında bulunmuştur.

Çeşitli anaokullarında danışmanlık ve yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Halen, Mutlu Çocuk Anaokulu’nda kurum müdürü ve pedagog olarak görev yapmaktadır.

2002 yılından itibaren merkezimizde çocuk ve ebeveynlere yönelik pedagojik ve psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH